hero paryskiekawiarnie.jpg

Paříž – město lásky, umění a kavárenské kultury. Bez ohledu na denní dobu obyvatelé francouzské metropole a turisté z celého světa vysedávají u malých kavárenských stolků, aby sledovali, jak probíhá každodenní shon na ulicích. Rozhovory se mísí se zvuky města a chuť máslového croissantu dokonale doplňuje doušek kávy. Podívejte se na naše TOP pařížské kavárny!

Co vidět o víkendu v Paříži?

I krátký výlet do francouzské metropole na vás udělá velký dojem. Památky, muzea, kulturní akce a možnost vydat se po posvátných stopách některých z největších umělců, které kdy svět spatřil. Paříž spí velmi krátce a je pro turisty otevřena téměř nepřetržitě. Co lze tedy vidět v Paříži za dva dny? Kultovním symbolem města je Eiffelova věž, ze které je krásný výhled na okolí. Pokud však máte málo času, doporučujeme přeskočit fronty na vrchol a místo toho vytvořit z věže krásné pozadí pro vaše fotografie – zejména v noci.

Během návštěvy Paříže nezapomeňte navštívit Champs Élysées, která byla nejen svědkem mnoha historických událostí, ale je také nejoblíbenější nákupní ulicí v Paříži. Je zde mnoho restaurací a kultovních trendy butiků, i když ceny jsou v obou případech vysoké. Champs Élysées se táhne od Vítězného oblouku až po Place de la Concorde a poskytuje vám spoustu příležitostí, jak si prohlédnout památky.

Paris in the evening © unsplash
Paris in the evening © unsplash

O víkendu v Paříži musíte navštívit historickou čtvrť Montmartre, kde se nachází katedrála le Sacré-Coeur. Za zmínku také stojí, že stání na schodech před katedrálou nabízí zdarma jednu z nejlepších vyhlídek v Paříži. V Montmartru se vydejte do oblasti Moulin Rouge. Slavný kabaret přitahuje davy turistů z celého světa a vstupenky na živá vystoupení je nutné si rezervovat s dostatečným předstihem. Kultovní symbol – červený větrný mlýn před budovou je sám o sobě lákadlem pro mnoho turistů.

Kolik dní tedy trvá opravdové prozkoumání Paříže? I týdenní pobyt by se v tomto úchvatném městě mohl zdát příliš krátký. Pokud plánujete navštívit Louvre, budete muset počítat s několikahodinovým čekáním, než vstoupíte do muzea. Jednoduchým vyhlídkovým trikem je podívat se do Paříže lodí – nejenže uvidíte mnoho světoznámých atrakcí z vody, ale můžete si vychutnat i romantickou plavbu po Seině.

Atmosphere of the Parisian street © iStock
Atmosphere of the Parisian street © iStock

Kde se najíst v Paříži?

Francouzská kuchyně je celosvětově známá díky mnohým lahodným pokrmům a dezertům. Mezi klíčové pozice v menu každé místní restaurace patří foie gras, francouzská cibulová polévka, hovězí tatarák a mořské plody. Mezi oblíbená sladká jídla patří palačinky, máslové croissanty a crème brûlée – sladký a lahodný pudink ze smetany, vajec a cukru se svrchní vrstvou z připečeného cukru. Pokud máte chuť na rychlé občerstvení na cestách, zamiřte do nejstarší cukrárny ve městě – Stohrer na 51 rue Montorgueil. Tato cukrárna vás potěší specialitami, jako jsou jejich slavné makrónky, které vypadají jako umělecká díla a chutnají zkrátka fantasticky!

Woman enjoying her coffee © iStock
Woman enjoying her coffee © iStock

Kde snídat v Paříži? Francouzská metropole si nemůže stěžovat na nedostatek restaurací či kaváren, jejichž nabídka zahrnuje nejen teplé nápoje a koláče, ale také snídaně, obědy a večeře. Pařížské kavárny se otevírají ráno, aby svým hostům nabídnuly kávu a croissant nebo toast s máslem, a zůstávají otevřené až do pozdních večerních hodin.

Šálek kávy stojí od 2,50 €, ale cena může dosáhnout i 10 €, což znamená, že se vám při výběru kavárny může zatočit hlava! Zde je několik našich oblíbených míst, kde můžete dostat svůj kofeinový nápoj spolu s některými lahodnými místními specialitami:

Beautiful cafe, from the street view © unsplash
Beautiful cafe, from the street view © unsplash

5 nejlepších pařížských kaváren

1. Le Procope – 13 rue de l’Ancienne Comédie

O Le Procope se tvrdí, že to je nejstarší kavárna v Paříži. Historická budova byla postavena v roce 1686 a má zasloužené místo na mapě historické Paříže. Bylo to místo setkání umělců, inteligence a politiků jako Napoleon, Diderot a Rousseau. Le Procope má dvě patra a její nádherný interiér ve stylu 18. století je plný starožitností a memorabilií od slavných hostů. Na rozdíl od mnoha pařížských kaváren nemá Le Procope venku žádnou terasu. Místo toho je zde skrytá venkovní terasa, která hostům zaručí oddech od shonu města. Jídelní lístek je plný místních lahůdek včetně mořských plodů, cibulové polévky, dušených hovězích líček a tiramisu.

2. Les Deux Magots – 6 Place Saint-Germain-des-Prés

Tuto literární kavárnu často navštěvoval Ernest Hemingway a nabízí rozsáhlé venkovní posezení. Vychutnejte si vůni kávy, když si budete pochutnávat na lahodné večeři s ústřicemi a tarte tatin. Pokud máte chuť na lehčí oběd, můžete si objednat také výborné chlebíčky. Kavárna je poměrně oblíbená, takže během oběda možná nenajdete volný stůl. Pokud ne, naše další kavárna je hned přes ulici.

3. Café de Flore – 172 Boulevard Saint-Germain-des-Pres

Toto místo již řadu let soutěží s Les Deux Magots o titul nejlepší pařížské kavárny. Tato nemovitost má také bohatou literární historii, protože se zde scházeli Jean-Paul Sartre a Simone de Beauvoir – návštěvníci často vyhledávají volné místo u jejich oblíbeného stolu. Milovníci umění si zamilují jeho tradiční interiér ve stylu art deco, příležitostná open-mic, divadelní čtení a výraznou květinovou expozici, která visí nad štítem. Pokud přemýšlíte, kde se v Paříži nasnídat, nezapomeňte navštívit Café de Flore, protože její nabídka zahrnuje speciality, jako jsou croissanty, sendviče a lahodná horká čokoláda.

4. La Rotonde – 105 Boulevard du Montparnasse

Tato snadno rozpoznatelná kavárna má výrazné červeno-zlaté akcenty v interiéru i exteriéru budovy. Toto místo se proslavilo díky svým slavným hostům, jako byla například Pablo Picasso. Podle legendy původní majitel kavárny pravidelně umožňoval méně majetným umělcům platit účet kresbami na ubrouscích, díky čemuž si mohli dopřát šálek horké kávy. Dodnes zůstává oblíbeným místem spisovatelů, hudebníků a malířů a nabízí atraktivní menu, které zahrnuje šneky, tatarák ze skotského lososa, ústřice a chutné snídaně.

5. Café de la Nouvelle Mairie, 19 rue des Fossés Saint-Jacques

Fanoušci seriálu Emily v Paříži by měli navštívit Café de la Nouvelle Mairie. Právě zde se Emily setkala se svou přítelkyní, snídala croissanty nebo popíjela sklenku vína. Díky seriálu je toto místo docela oblíbené, ale i tak se ho vyplatí navštívit na rychlou kávu. Kavárna je poměrně malá, ale venku má řadu malých stolků.

Couple in the cafe © pexels
Couple in the cafe © pexels

Francouzské kavárny nejsou jen místem, kde můžete něco skvělého sníst, ale jsou také místem rozhovorů nebo poklidných setkání na sklenku vína. Venkovní stoly vám umožní nasávat atmosféru města. Rychlá schůzka se často protáhne do pozdních večerních hodin a neznámí lidé, kteří se scházejí u snídaně, si často domluví večeři ve stejné kavárně. Ochutnejte pařížský život díky francouzské kavárenské kultuře!


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?