hero Barcelonainsta.jpg

Hlavní město Katalánska je jako stvořeno pro city break! Nebudete se zde nudit a najdete zde celou řadu skvělých atrakcí. Barcelona je také skvělou destinací pro ty, kteří si chtějí pořídit ty nejkrásnější fotografie z dovolené – nachází se zde řada nádherných míst, které naživo vypadají stejně dobře (nebo ještě lépe), jako na Instagramu!

Mírné zimy v Barceloně, krásná architektura, skvělé jídlo, levné lety a nádherné prostředí jsou pro fotografy přímo rájem. Kam se vydat hned po příletu? Připravili jsme si pro vás 5 nejkrásnějších instagramových míst v Barceloně.

Bunkers del Carmel

Toto nejkrásnější instagramové místo se nachází ve výšce 257 m n. m. v regionu Horta-Guinardó. Vrchol Turó de la Rovira donedávna znali pouze místní obyvatelé. Poté, co se objevil ve španělském filmu Tengo Ganas de Tí, se stal jedním z nejfotografovanějších míst Barcelony. Bunkry del Carmel nabízejí skutečně velkolepé 360° panorama města. Z tohoto místa můžete vidět chrám Sagrada Familia, Montjuic a Gotickou čtvrť a obdivovat také moře a hory, které obklopují město. Toto místo je nejnavštěvovanější během východu a západu slunce. Dnes už v bunkrech nejsou protiletadlová děla, ale večer na tomto místě zní kytara a bubny místních hudebníků a večírky někdy trvají až do svítání!

© iStock
Bunkers del Carmel © iStock

La Boqueria

Z nekončicích se barev, textur a tvarů se vám zatočí hlava a máte možnost je obdivovat pouze v La Boqueria na Las Ramblas! Přestože historie tohoto místa sahá až do 13. století, jeden z nejstarších a nejznámějších evropských bazarů kypí životem dodnes. Řemeslné stánky plné chutného ovoce, koření, zeleniny, sýrů, masa, ryb a mořských plodů vypadají na fotografiích úžasně. Nově zrekonstruovaná litinová konstrukce budovy, postavená na místě původní tržnice z roku 1840, také vypadá skvěle.

La Boqueria je autentický bazar, který dodnes navštěvují obyvatelé katalánského hlavního města. Vydejte se sem ráno a pozorujte barcelonské babičky, jak nakupují ty nejlepší produkty – právě zde máte příležitost zachytit ty nejautentičtější reportážní fotografie. Složité uspořádání stánků je pastvou pro oči, zatímco lahůdky z různých tapas barů na trhu jsou opravdovým kulinářským zážitkem. Využijte příležitosti, pořiďte si piknikový oběd a pochutnejte si na něm na dalším krásném instagramovém místě…

© iStock
La Boqueria © iStock

Parc del Laberint d’Horta

Parc del Laberint d’Horta! Tato další zastávka je sice turisty poměrně vyhledávaná, ale jedná se o jeden z méně známých barcelonských parků. Úžasně klidné útočiště daleko od davů na Las Ramblas a Sagrada Familia je nejstarší dochovanou zahradou ve městě. Kouzelnou atmosféru jí dodává velký labyrint mezi vyřezávanými cypřišovými keři s výškou dva metry a odlehlá zákoutí mezi vinnou révou. Zamilujete si zde fontány, odpočinkové lavičky s okouzlujícím výhledem a rovně střiženými trávníky, které jsou jako stvořeny na pikniky.

V Parc del Laberint d’Horta se původně nacházela neoklasicistní zahrada v italském stylu a dnes zde najdete zahradu v klasickém romantickém stylu. Říká se, že vstupem do labyrintu se můžete zbavit jakýchkoli pochybností nebo problémů, které vás trápí, protože každá cesta se skládá z hypotéz, teorií a otázek. Bludiště, které se nachází na místě bývalého majetku markýze Llupià, Poaland Alfarràs, který pověřil návrhem zahrady Itala Domenica Baguttiho, je nejlepší navštívit během dne.

© iStock
Parc del Laberint d’Horta © iStock

Käthe Wohlfahrt

Chcete zažít Vánoce po celý rok? Jen pár minut pěšky od Las Ramblas v srdci historické Gotické čtvrti najdete Käthe Wohlfahrt, specializovaný vánoční obchod, který je otevřen celý rok. Uvnitř tohoto historického nájemního domu se nachází Pueblo de Navidad, vánoční vesnice s tisíci vánočních ozdob, sladkostí a drobných dárků. Každý si zde může splnit své prázdninové sny a vyfotografovat své dokonalé vánoční přání! Hlavní atrakcí barcelonského obchodu je 4,5 metru vysoký vánoční stromek se špičkou, která dosahuje až ke stropu. Odpočiňte si od přeplněných barcelonských památek a vydejte se do celoročního vánočního ráje.

© iStock
Christmas decoration © iStock

Plaça Reial

Náměstí tak krásné, že se mu v Katalánii přezdívá královské. Náměstí Plaça Reial je elegantní, exotické a přívětivé i přes svou velikost. Tuto část Barcelony musíte vidět. Je vždy přeplněná a jedná se o místo, které nikdy nespí. Náměstí je více než jen turistickým místem, milují ho i místní obyvatelé, kteří na jeho kultovní historii nedají dopustit.

© iStock
Plaça Reial © iStock

Fontána, palmy a lucerny na Plaça Reial jsou nádherné a budou vypadat skvěle na každé fotografii. Najdete zde dvě dekorativní pouliční lampy, které patří mezi vůbec první Gaudího díla, které si město objednalo. Mezi další místa spojená s tímto slavným umělcem patří La Sagrada Familia, která se stále staví, Casa Batlló, barevný park Parc Güell a Casa Mila. Pozorně se rozhlédněte, protože stopy tohoto ikonického katalánského umělce lze v Barceloně najít téměř na každém kroku.


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?