Věděli jste, že v Řecku je přes 3000 ostrovů? Mnohé z nich jsou opravdové prázdninové ráje. Turisté, kteří touží po úchvatných výhledech, nejchutnější kuchyni světa a poklidné atmosféře lenošení si zde splní své sny. Podívejte se, které řecké ostrovy jsou ty nejkrásnější.

Ostrovy, zejména ty, které se nacházejí v teplých mořích, patří mezi oblíbené prázdninové destinace. Není divu – jasné hranice mezi vodou a pevninou vám nabízí možnost prozkoumat celou oblast i během krátké dovolené. Místa tohoto druhu mají vždy své specifické mikroklima, své zvyky, architekturu a kuchyni. V případě Řecka turisty láká i dobře rozvinutá infrastruktura. Podívejte se, které z řeckých ostrovů jsou považovány za nejkrásnější.

Ostrov západů slunce – Santorini

Santorini, ležící v souostroví Kyklady, je mnohými považováno za nejkrásnější ostrov nejen v Řecku, ale v celé Evropě. Santorini, jak říkají jeho obyvatelé, je místem, kde najdete vše, co během dovolené potřebujete. Počasí? Téměř vždy slunečno. Kuchyně? Tradiční – na bázi mořských plodů a čerstvé zeleniny. Architektura? S charakteristickými bílými domy vztyčenými na vulkanické skále a kostely zakončenými kopulemi modrými jako řecké nebe. Lidé? Šťastní a přátelští k turistům. Pláže? Většinou s černým vulkanickým pískem. Co víc si přát? Jaká místa na ostrově Santorini v Egejském moři musí vidět každý cestovatel?

Czerwona Plaża na Santorini ©iStock
© iStock

Santorini, dříve nazývané Kalliste, tedy nejkrásnější, je známé svou kalderou. Tato vulkanická prohlubeň, která je nyní naplněna mořskou vodou, tvoří zátoku ve tvaru půlměsíce – což je charakteristický symbol ostrova. Lze tedy říct, že obyvatelé ostrova žijí na vyhaslé sopce! Pokud navštívíte tento kout Řecka, určitě se vydejte na západ slunce do vesničky Oia, zvěčněné na všech propagačních materiálech. Vezměte si s sebou fotoaparát nebo telefon a nezapomínejte, že mezi domy na útesech může být narváno… Pokud dáváte přednost intimnějším místům, počkejte, až slunce zapadne, například ve Fira (hlavní město ostrova) nebo na Akrotiri – pláži s červeným, ne černým pískem.

Wiatraki na Mykonos ©iStock
© iStock

Vezměte si s sebou fotoaparát nebo telefon a nezapomínejte, že mezi domy na útesech může být narváno… Pokud dáváte přednost intimnějším místům, počkejte, až slunce zapadne, například ve Fira (hlavní město ostrova) nebo na Akrotiri – pláži s červeným, ne černým pískem.

Zelený ostrov – Korfu

Korfu je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších řeckých ostrovů. Není divu – Kerkyra nebo také Kerkira, jak se jí také říká – vás okouzlí nejen nádhernou krajinou. Nachází se v Jónském moři, jen kousek od pobřeží Albánie, a může se také pochlubit nejbujnější vegetací ze všech řeckých ostrovů. Mimo jiné díky mírnému klimatu, které je příznivé pro pěstování oliv, citronů, obilovin a pomerančů se mu někdy přezdívá zelený ostrov.

Je to ideální místo k odpočinku bez nesnesitelného vedra, ale s jemnými poryvy mořského vánku! Navzdory prvnímu dojmu je Korfu dokonalým místem nejen pro ty, kteří oceňují vysoký standard turistické infrastruktury. Je to také dobrá destinace pro ty, kteří hledají klid daleko od přeplněných letovisek. Co se zde vyplatí vidět?

Corfu
© iStock

V blízkosti vesnice Sidari se nachází nejcharakterističtější skalní útvar na ostrově – Love Channel. Bílé pískovcové útesy v tomto kaňonu se na slunci nádherně třpytí a kontrastují s tyrkysovým odstínem mořské vody. Podle místní pověry má přechod průplavu zaručit štěstí v lásce! Vydejte se také na mys Drastis.

Vypíná se z úchvatného panoramatu útesového pobřeží Korfu. Není divu, že toto místo je považováno za výkladní skříň ostrova! Na západ slunce budou nejlepší volbou útesy Peroulades nebo pláž Logas. Milovníky památek zas okouzlí historické centrum hlavního města ostrova Korfu. Jeho architektura překvapuje benátským stylem měšťanských domů.

Ostrov zlatých pláží – Zakynthos

Hledáte na dovolené skvělé pláže? Zvolte Zakynthos, ostrov v Jónském moři, známý také jako Zante. Ne nadarmo se mu také říká ostrov zlatých pláží. Právě zde můžete podniknout plavbu na pláž Navagio a obdivovat ztroskotanou loď. Výletní lodě vyplouvají z Porto Vromi tímto směrem každý den.

Pokud dáváte přednost odpočinku na písku, doporučujeme pláže: Agios Nikolaos s bílým kostelem na kopci, největší pláž na ostrově Banana Beach, nebo pláž Zorro, která je jako stvořená na svatby. Chcete spojit zdraví s odpočinkem? Na pláži Xigia se mořská voda mísí se sladkou vodou obohacenou sírou, takže má příznivý vliv na pokožku. I když vůně může být trochu silná, výhledy na útesy jsou lákavé.

zakynthos navagio beach wrak.jpg
© iStock

Věděli jste, že na Zakynthosi můžete sledovat želvy Caretta Caretta a líhnutí mláďat se z vajec? V červnu nebo červenci se vydejte na pláže zátok Gerakas a Laganas. Nezapomínejte, že se želvích mláďat nesmíte dotýkat! Mezi proslulé atrakce ostrova patří také Modré jeskyně. Řada jeskyní, které jsou přístupné pouze z moře, je opravdu působivá! Na skalnatých stropech můžete za slunečných dnů sledovat hru slunečních paprsků, které se odrážejí v tyrkysově křišťálově čisté vodě. Máte rádi focení?

Vydejte se na vyhlídku na vrchu Bohali, odkud je nejlepší výhled na město Zakynthos a zříceninu hradu. Výletu na poloostrov Keri, konkrétně kolem majáku, nebudete litovat. Pohled z útesu na skály Megali a Mikri Myzithre je nádherný! Zajímavým zážitkem zejména pro milovníky klidu může být i procházka uličkami vesničky Keri – je tradiční, poklidná a lákající k odpočinku.


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?