Azurová voda, zelené palmy a růžový písek pod nohama. Zní to jako scenérie ze světa Barbie, ale taková místa skutečně existují. Některá jsou blíž, než si myslíte. Do některých zas musíte letět přes půl světa. Stojí to za to!

Spájí je úžasná barva, která dokonale ladí s modrou oblohou a vodou. Růžové pláže za to vděčí nejen poblízkým korálovým útesům, ale také růžovým a červeným schránkám dírkonožců a mechovců. Jejich drcené kousky se mísí s pískem a nádherně třpytí na slunci. Podívejte se, kde hledat ty nejkrásnější pláže. Pokud je to něco pro vás, přečtěte si také článek o 5 ubytováních, kde převládá růžová.

Elafonisi, Řecko

Kréta je důkazem toho, že za odpočinkem na růžové pláži nemusíte letět na druhý konec světa. Stačí krátký let do Chanie (nebo do Heraklionu), výlet autem k laguně Elafonisi a procházka na stejnojmenný malebný ostrůvek. Pevninská šíje mezi nimi je vyplněna mělkou, křišťálově čistou vodou. Při odlivu její hladina klesá, takže vzdálenost mezi nimi ujdete po suchém písku.

Elafonisi, Kréta, Řecko
Elafonisi, Kréta, Řecko © shutterstock

Charakteristická lososová barva je výsledkem kombinace drcených červených schránek dírkonožců, korálových částic a světlého písku. Co zde lze dělat? Elafonisi nabízí mnohem víc než jen perfektní kulisu pro natáčení videí nebo focení.

Na ostrově se nachází přírodní rezervace, kde potkáte mj. divoké želvy a můžete obdivovat malebný maják. Čeká na vás také perfektně upravená pláž s lehátky, barem a slunečníky z palmových listů a také ležérní a pohodová atmosféra.

Harbour Island, Bahamy

Kam by Barbie jela na dovolenou? Samozřejmě na Bahamy a konkrétně do východní části tohoto rajského souostroví! Jeden z místních ostrovů – Harbour Island vedle severní části Eleuthery – je proslulý svými růžovými plážemi s lávovými balvany vyplavenými na břeh. Pokud se sem chcete dostat, musíte letět letadlem do Governor’s Harbour nebo Rock Sound a poté se vydat na krátkou plavbu lodí přímo na pohádkovou pláž v oblíbené barvě milovníků Barbiecore.

Harbour Island (Bahamy)
Harbour Island (Bahamy) © shutterstock

Částečky schránek korálnatců a dírkonožců smíchané s bílým pískem můžete obdivovat na východním pobřeží ostrova – nedaleko útesu Devil’s Backbone. Zdejší pláž se zdá být nekonečná a táhne se až pět kilometrů! Nebude přeplněná, protože má šířku 15 až 30 metrů.

Co ještě odlišuje toto místo od ostatních růžových pláží? Najdete zde extrémně intenzivní odstín růžové – zejména na mokrém písku přímo u vodní hladiny. Díky vodám Atlantského oceánu, které obklopují ostrov a jemnému vánku lze po zdejších plážích chodit naboso i v ty nejhorčejší dny.

Harbour Island osloví milovníky stylových letovisek a nočního života. Příznivce potápění a šnorchlování potěší podmořská města korálových útesů. Rádi objevujete pěšky? Doporučujeme procházku po pláži z města na sever ostrova k bodu Lava Rock Point – skvělé výhledy zaručeny!

Ostrov Komodo, Indonésie

Indonéské souostroví Malé Sundy je skutečným rájem růžových pláží. Najdete je nejen na ostrovech Lombok (Tangs Beach), Padar (Pink Beach) nebo severním Sulawesi (Serai Beach), ale také na ostrově Komodo, např. v národním parku Komodo. Kromě varanů se jedná o nejcharakterističtější a nejznámější atrakci tohoto ostrova.

Pokud se sem chcete dostat, leťte na Bali nebo Lombok. Pak vás čeká místní přelet do rybářského městečka Labuan Bajo nebo výlet lodí na nejkrásnější pláž nejen na ostrově Komodo, ale v celé Indonésii, tedy Pantai Merah. Chcete si pořídit perfektní fotku na Instagram? Vydejte se právě zde!

Komodo (Indonésie) © shutterstock
Komodo (Indonésie) © shutterstock

Na ostrově je několik růžových pláží, ale některé jsou z pevniny těžko dostupné. Vyplatí se vyplout lodí a vychutnat si kouzlo tohoto místa o samotě! Azurové vody Indického oceánu dokonale ladí s pastelově růžovou pláží a intenzivní zelení rostlin na svazích tohoto hornatého ostrova.

Dáváte přednost pohodlí na pláži s lehátky, slunečníky a barem s chlazenými nápoji? Toto nebude nejvhodnější místo (takové atrakce už necháme na vás 🙂). Na indonéských růžových plážích zažijete panenskou přírodu a klid.

Spiaggia Rossa, Itálie

Italský ostrov Isola Budelli je spolu s Krétou jediným evropským ostrovem, kde si můžete odpočinout na růžových plážích. Nachází se v souostroví La Maddalena mezi Sardinií a Korsikou. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je rezervovat si letenku do francouzského Figari nebo Ajacco nebo italských vesnic Olbia, Alghero nebo Cagliarim a poté plavbu na tento malý ostrov, například z Palau.

Spiaggia Rossa, Isola Budelli (Itálie) © shutterstock
Spiaggia Rossa, Isola Budelli (Itálie) © shutterstock

Zajímavostí je, že v roce 1998 byla pláž uzavřena pro turistický ruch. Za vstup hrozí vysoké pokuty a lze ji obdivovat jedině z výletní lodě. Místní úřady chtějí chránit toto místo, které je jedinečné nejen v Evropě, ale i na světě. Vysoké pokuty (až cca 80 000 Kč) neodradí každého, pravidelně sem někdo vyráží na břeh, aby se na tomto nepřístupném místě vyfotil, a dokonce… si vzal písek na památku.

Pokud plánujete dovolenou na Sardinii nebo Korsice, rezervujte si plavbu na Isola Budelli předem. Denně sem v letní sezóně dorazí až 12 000 lidí! Vybírejte pouze licencované společnosti, abyste měli jistotu, že budete mít bezpečné, ale zároveň kvalitní fotografie břehu ostrova.

Falassarna, Řecko

Kréta ukrývá další růžový poklad – pláž Falassarna. Najdete ji v severozápadní části ostrova. Také zde pod nohama můžete cítit kousky růžových a červených mušlí a korálů z nedalekého útesu. Na rozdíl od pláže Elafonisi zde vládne neuspěchaná, téměř idylická atmosféra.

Přestože sem jezdí mnoho turistů, je zde klid. Jak je to možné? Falassarna je nejen krásná, ale také nesmírně rozlehlá – má délku až tři kilometry. Můžete zde nejen lenošit ve stínu slunečníku, ale také se věnovat windsurfingu a šnorchlování.

Fallasarna, Kréta (Řecko)
Fallasarna, Kréta (Řecko) © shutterstock

Toto místo ocení rodiny s dětmi, protože podél pláže je až pět zátok s mělkou teplou vodou. Samotná pláž je také rozdělena na menší části, např. Pachia Ammos, Kalami a Agia Paraskevi. Pokud máte rádi divokou přírodu, rozhodně se sem vyplatí zajít. Přímořské město Falassarna je díky svým výjimečným přírodním hodnotám zařazeno do zóny Natura 2000.

Najdete zde nejen růžové zátoky, ale také turistické stezky a atrakce, jako je Trůn Poseidona – skála s úchvatným výhledem na moře. Nechybí ani okouzlující hotely, tradiční taverny s krétskými pokrmy a bary, které nabízejí nejen nápoje, ale také i ten nejkrásnější výhled na růžovou pláž u západu slunce.


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?