5 sposobów na nieudany urlop

Plavky, opalovací krém, sluneční brýle, pohodlné boty, nabitý telefon a Instagram! Ještě něco, na co byste neměli zapomenout? Navrhujeme několik bodů, které je potřeba zaškrtnout, aby se vám dovolená (ne)povedla! Během dovolené však berte tento seznam s rezervou. 😀

5. Pochlubte se dovolenou na internetu

Co je to za dovolenou, když o ní víte jen vy? Pokud o ní na Facebooku a Instagramu není ani jen zmínka, znamená to, že neexistuje. Svět potřebuje vědět, že odpočíváte. Není důležité, že ztratíte desítky minut, abyste pořídili ten nejkrásnější záběr. Široký úsměv na fotografii s mořem v pozadí je trochu nucený, protože právě před chvílí na vás dítě vylilo limonádu a začalo pršet. Nezapomeňte si také během koncertu natočit pár videí a místo autentických zážitků mít v paměti telefonu dobrá videa (ke kterým se už asi stejně nevrátíte). No a co, že vám prázdniny projdou mezi prsty – reportáž z dovolené přece můžete sledovat doma.

osoby wpatrujące się w smartfony
© iStock

4. Kupte si kýčovitý suvenýr

Být v Paříži a nemít klíčenku s Eiffelovou věží? Jen to ne! Dá se vůbec odolat originálnímu tričku „I Roma“? Vůbec nevadí, že stojí 15 eur a fronta v dárkovém obchodě se zdá nekonečná? Nezapomeňte si naplánovat obchůzku kolem všech stánků a obchůdků. No a co, že většina těchto suvenýrů je vyrobena v Číně. Musíte si něco koupit. Můžete mít jistotu, že vás cestou čeká alespoň pár hádek s dětmi o další novou hračku slona, tuleně nebo plyšového medvídka. Nebude to snadné, ale každý problém přece vyřeší peníze… v tomto případě hodně peněz.

kobieta na targu
© iStock

3. Rezervujte si místo na pláži/lehátko u bazénu

Dobře, možná se tak celkem nevyspíte, ale mít svůj vlastní prostor k odpočinku je důležité. Koneckonců, jak můžete být na dovolené a neutíkat v 6 ráno k bazénu, abyste tam nechali ručník na nejlepším lehátku? Tato aktivita je nejenže zdravá, ale přímo nezbytná. Vždy můžete zavést rodinné směny nebo spát na pláži. Díky vaší efektivitě a organizaci budete mít k dispozici několik metrů čtverečních. Tomu se říká životní úspěch!

zatłoczona plaża
© iStock

2. Pořiďte si selfie

Koneckonců, když tuhle vtipnou fotku ze šikmé věže v Pise nedáte na Facebook, nikdo nám neuvěří, že jste tam byli, že? Stáli jste celé hodiny ve frontě a nějaký japonský turista se stejně natlačil dopředu – nevadí! Důležité je mít suvenýr! Nezapomeňte ani na selfie s přeplněnými Španělskými schody (zapomeňte na fakt, že na nich kromě stovek dalších turistů stejně nic neuvidíte). V Barceloně si kupte tričko jen za pouhých 20 eur… pohoda. Nikdo jiný nebude mít takovou fotku (kromě všech ostatních turistů, kteří navštíví hlavní město Katalánska)!

turysta na tle atrakcji
© iStock

1. Trochu si postěžujte

Příliš horko. Příliš chladno. Příliš hlučno. Příliš draho. Protože někde jinde by to bylo lepší. V Egyptě by nepršelo. Možná příště místo tohoto nudného Španělska poletíte do Turecka? Hotel je nic moc, jídlo beznadějné, děti nepořádné jako vždy. Vždy se najde důvod si stěžovat. Ulevilo se vám? Promarníte dovolenou a ani si nevšimnete, že si už budete stěžovat zpátky doma. No, to už je taková naše nátura, že?

turystka w Londynie

Berte to s rezervou!

Vážně, dejte si pauzu. Prázdniny jsou nejlepší období, protože vám nemusí záležet na počasí, jídle, suvenýrech a památkách. Užívejte si svobodu, vaše blízké, nová místa a přátelství a domů si s sebou přineste jen ty nejlepší zážitky. Je škoda plýtvat energií na zbytečné věci. Objevujte, ale ne za každou cenu. Co tak místo suvenýrů vyrobených v Číně hledat jantar na pláži nebo si koupit nějaký dárek vyrobený ručně? Odpočívejte a nechte ostatní odpočívat. Léto a prázdniny jsou nejlepším obdobím roku. Nenechte si je zkazit a těšte se z každé chvíle!


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?