Některá místa vypadají jako z pohádky. Najdeme je na obálkách časopisů, pohlednicích nebo… Instagramu. Většina z těchto míst se může pochlubit nádhernými výhledy, panenskou přírodou, skvělým počasím po většinu roku a jedinečnou atmosférou. Která turistická místa vypadají jako fotky z Instagramu a patří mezi nejvíce fotografované? Zjistěte to společně s námi!

Věděli jste, že Instagram má 2 miliardy aktivních uživatelů měsíčně? Každý den se jim líbí až 4,3 miliardy zveřejněných příspěvků. Obzvláště oblíbené jsou fotografie, které sdílejí influenceři – cestovatelé. Jaké hashtagy jsou na začátku roku 2022 nejoblíbenější? Ty, které vám umožní virtuálně navštívit pláž Kelingking na ostrově Nusa Penida, pláž Navagio na řeckém Zakynthosu, pláž Praia do Camilo v Portugalsku nebo pláž Pig Beach na Bahamách. Mexický Tulum byl také velmi oblíbený – ale měl by být? Podrobněji se na to podíváme v tomto článku.

Praia Do Camilo, Algarve © iStock
Praia Do Camilo, Algarve © iStock

Algarve – nádherná příroda

Praia do Camilo patří mezi nejkrásnější pobřeží Algarve v Portugalsku. Nachází se v půvabném a fotogenickém městě Lagos. Je to jedna z nejznámějších instagramových lokalit a zároveň ráj na dosah ruky. Letenky do Portugalska jsou levnější než ty na Bahamy nebo Bali. To, co nejvíce zaujalo turisty z celého světa, budete moci obdivovat s hashtagy: #praiadocamilo, #lagos a #algarve.

Benagil Cave, Algarve © iStock
Benagil, Algarve © iStock

Pláž Praia do Camilo se nachází v klidné zátoce a její pobřeží obklopují nádherné vysoké útesy. Abyste se tam dostali, musíte sejít po dřevěných schodech. Opravdu to stojí za to! V okolí se vyplatí navštívit také impozantní jeskyni Benagil s obrovským otvorem ve stropě. Jedná se o jedno z nejfotografovanějších míst na pobřeží Algarve. Nezapomenutelným zážitkem bude také vyhlídka Ponta da Piedade s charakteristickým skalním mostem, který visí přímo nad vodní hladinou.

Pláž Navagio – neobyčejná podívaná v ráji

Daná destinace je hitem Instagramu nejen díky svému nádhernému prostředí. Musí upoutat svým tajemným nádechem a neobyčejným příběhem. Přesně takto to funguje i v případě Navagio Beach – nachází se zde totiž vrak lodi, který bude vypadat skvěle na každé fotografii. Zrezivělá loď Panagiotis na pozadí velkolepého útesu a azurová voda vytvoří vskutku originální pozadí. Přesvědčte se sami a hledejte hashtagy #navagiobeach a #navagiozakynthos.

Blue caves, Zakynthos © iStock
Zakynthos © iStock

Shipwreck Bay, jak se také říká pláži Navagio, je hlavní atrakcí této části Zakynthosu. Můžete se sem dostat například po moři pomocí vodních taxi přímo z Porto Vromi. Trasa vede přes tzv. modré groty, do nichž můžete za bezvětří skočit z paluby lodi. Chcete vidět a vyfotografovat pláž Navagio z ptačí perspektivy? Jděte na vyhlídku na vrchol útesu s výhledem na pláž, která vypadá jako z pohádky. Dostanete se tam autem nebo veřejnou dopravou.

Nusa Penida – jeden z nejkrásnějších ostrovů Asie

Je neuvěřitelné, že donedávna tento malý ostrov zastiňovalo Bali – jeho větší a slavnější sesterský ostrov. Dodnes se zde zachovala panenská příroda. Jak je to možné? Indonésané jej totiž považovali za ostrov černé magie. Věřili, že je obýván démony a čaroději. Jedná se o atrakci, která má přilákat turisty, kteří touží po krásných výhledech, ale také milovníky dobrodružství. Návštěvníci stále častěji přidávají na Instagram fotky s hashtagy #nusapenida, #nusapenidabali a #kelingkingbeach.

Treehouse, Nuda Penida © iStock
Nuda Penida © iStock

Co se vyplatí vidět na tomto rajském ostrově? Nemůžete vynechat slavné útesy ve tvaru tyranosaura na divoké nepřístupné pláži Kelingking. Pokud se tam vydáte, nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, vodu a zásoby jídla. Mezi další instagramová místa na ostrově patří pláže Diamond Beach a Broken Beach a také vyhlídka Palau Seribu – z tohoto místa můžete vidět skály, které se vynořují z azurového moře. Návštěva chrámu Gua Giri Putri vytesaného v jeskyni nebo přírodních jezírek Angel’s Billabong zaručeně potěší každého cestovatele.

Pig Beach – prasata na exotické pláži

Skutečnou lahůdkou pro cestovatele bude návštěva neobydleného ostrova Big Major Cay na Bahamách. Toto místo vás uchvátí nádhernými výhledy a… prasaty na pláži! Ano, přesně tak – divoká prasata s fleky na zádech si užívají slunce, odpočívají na hladkém písku nebo si jen tak plavou v azurové vodě. Svět se o tomto místě dozvěděl v roce 2009. Od té doby se tento doposud opuštěný ostrov stal jedním z cílů milovníků zvířat i fotografování.

Pig Beach, Bahamas © iStock
Pig Beach, Bahamy © iStock

Na Instagramu najdete fotky karibských prasat s hashtagy jako #pigbeach, #bahamas nebo #bigmayorcay. Chcete ostrov navštívit? Výlety na Pig Beach nabízejí místní cestovní kanceláře, jako jsou ty z Fowl Cay a Staniel Cay. Mnoho návštěvníků si s sebou bere jídlo jako návnadu pro prasata, která mohou plavat až několik set metrů od břehu. Na pláži můžete potkat i divoké kočky a kozy. Opravdové rajské ZOO čeká!

Tulum – divoká zvěř a Mayové

Mexický Tulum také patří mezi nádherná instagramová místa. Nabízí více atrakcí, než byste na jednom místě čekali. Najdete zde mayské ruiny, bohatou vegetací džungle a cenote, které se téměř výhradně nacházejí na Yucatanském poloostrově. Tyto přírodní krasové studny ve vápencových skalách lákají turisty, kteří touží po nevšedních výhledech. Hledejte hashtagy #grancenote, #tulum, #tulumvibes nebo #tulummexico a obdivujte nádhernou přírodu.

Gran Cenote, Mexico © iStock
Gran Cenote © iStock

V mnoha cenotech vznikly houpačky, na kterých se za malý poplatek můžete houpat nad vodou. Takto vznikají ty nejkrásnější instagramové záběry! Ve 140 metrů dlouhém Gran Cenote se můžete koupat nebo procházet po dřevěných lávkách. Nenechte si ujít ani návštěvu předkolumbovského mayského města se slavným El Castillo. Skvělé fotky pořídíte i v oblasti Templo del Dios del Viento, tzn. chrámu boha větru, který se nachází na kopci na břehu moře.


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?