Miluji cestování se svým partnerem a rodinou, ale musím přiznat, že není nic lepšího než dámský výlet! Pár dní s kamarádkami na krásném místě je perfektní způsob, jak si odpočinout, zapomenout na všechno a skvěle se zabavit!

Nejste si jisté, kam vyrazit se svými nejlepšími přítelkyněmi? Zde jsou čtyři z mých oblíbených evropských destinací! Každá z nich vám nabídne něco výjimečného.

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Barcelona

Začnu Barcelonou, protože podle mých zkušeností je to jedno z nejjednodušších a cenově nejdostupnějších měst pro uspořádání skupinového výletu. V Barceloně je co vidět a dělat – je tu rušno 24 hodin denně – a s nádhernou pláží, lahodnými tapas, úžasnou Gaudího architekturou a sklenkou nebo dvěma cavy je to ideální místo pro ženy!

Během plánování cesty do hlavního města Katalánska hledejte letenky na barcelonské mezinárodní letiště El Prat, které má ideální polohu asi 10 kilometrů od centra města, takže cesta do srdce Barcelony bude krátká. Jakmile opustíte letiště, čekají vás palmy, sluníčko a nefalšovaná prázdninová nálada!

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Co vidět v Barceloně?

Mnoho barcelonských atrakcí lze navštívit zdarma, s několika významnými výjimkami, jako je interiér katedrály Sagrada Familia nebo některé ze slavných Gaudího budov. Pokud plánujete město navštívit jen na víkend a nechcete utratit celý svůj rozpočet, vyplatí se navštívit tyto bezplatné památky.

Prohlídku katalánského hlavního města začněte u La Sagrada Familia, Gaudího nejslavnějšího díla a de facto symbolu Barcelony. Stavba zde stále probíhá a podle odhadů potrvá do roku 2026. Navzdory probíhajícím stavebním pracím působí tato úžasná stavba trvalým dojmem a stojí za to ji prozkoumat ze všech stran. Poté zamiřte do Casa Vicens, Casa Mila a Casa Batllo, které ohromují neuvěřitelnými díly katalánských umělců a které si během návštěvy města nemůžete nechat ujít. Odtud se vydejte na nedalekou Passeig de Gracia, ulici plnou renomovaných módních butiků. I když nejste velkou nákupní maniačkou, stojí za to ji navštívit pro její umělecké výkladní skříně. Další zajímavostí je gotická katedrála sv. Eulálie, která byla postavená mezi 13.-15. stoletím. Před katedrálou leží Polibek svobody – slavná koláž tisíců fotek, která je dokonalým místem pro pořízení selfie s vašimi přítelkyněmi.

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Nenechte si ujít Parc de la Ciutadella, klidnou oázu s neopakovatelnou atmosférou, která se nachází v blízkosti La Sagrada Familia. U vchodu do parku najdete impozantní Vítězný oblouk – stojí za to zde zamířit pár hodin před západem slunce s nápoji a přikrývkou na focení u fontány, která patří mezi oblíbená instagramová místa. Po focení se vydejte na La Barceloneta, jednu z nejkrásnějších barcelonských pláží, kde můžete zachytit západ slunce (nebo se opálit!). Pro působivé městské panorama doporučuji Bunkers del Carmel, který se v posledních letech stává stále oblíbenějším vyhlídkovým místem.

Nejlepší tipy: Vychutnejte si drink s výhledem na La Sagrada Familia v Ayre Hotel Rosellon, ale stůl si nezapomeňte rezervovat předem. Nezapomeňte ani na pohodlné boty, protože v Barceloně vás čeká spousta procházek!

Barcelona © Plaamkaa
Barcelona © Plaamkaa

Pařížský Disneyland

Můj další tip na výlet s kamarádkami je Disneyland Paris. Mohu vás ujistit, že nikde jinde nestrávíte tolik kouzelných hodin! Paříž je sama o sobě perfektní víkendovou destinací, ale Disneyland je opravdovou třešničkou na dortu. Disneyland Paris je jediným evropským Disney parkem a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí s až 14 miliony návštěvníků ročně. Skládá se ze dvou zábavných parků — Disneyland Park a Walt Disney Studio. Na první jsem vzala své sestry a strávily jsme spolu jeden z nejlepších dnů našeho života.

Disneyland Paris © Plaamkaa
Disneyland Paris © Plaamkaa

Při pohledu na tento park se bude okamžitě cítit jako v pohádce! Přijďte včas, abyste mohly společně s kamarádkami sledovat průvod postaviček Disney – během mé návštěvy mi kačer Donald zamával a do konce života na to nezapomenu! Disneyland je jako stvořený pro věčně mladé a budete se zde usmívat od ucha k uchu. Během dámské jízdy v Kouzelném království zapomenete na všechny starosti!

Disneyland Paris © Plaamkaa
Disneyland Paris © Plaamkaa

Jak si naplánovat výlet do pařížského Disneylandu

Během hledání letenek do Paříže bych doporučila letět na pařížské letiště Charles de Gaulle, spíše než Beauvais-Tillé, které se nachází daleko od centra města. Během kratších víkendových výletů je velice důležitý především čas, takže ho neztrácejte dojížděním!

Důležité je najít vhodné ubytování pro vaši skupinu a my jsme se rozhodly pro levnou variantu – pronájem bytu v kouzelném městečku Lagny-sur-Marne a jízdu taxíkem do parku a z parku každý den. Pokud chcete zažít kouzlo Disney 24/7, máte spoustu možností se ubytovat v různých hotelech Disneylandu. Hoteloví hosté získají navíc bonus v podobě předčasného vstupu do parku každý den před otevřením dveří široké veřejnosti, ale samozřejmě je to za příplatek.

Vstupenky do Disneylandu pro svou skupinu kupte předem prostřednictvím internetové stránce parku a nezapomínejte, že ceny vstupenek se liší podle sezóny.

Disneyland Paris © Plaamkaa
Disneyland Paris © Plaamkaa

Pařížský Disneyland – užitečné tipy

Začněte tím, že se seznámíte s polohou atrakcí v parku. Doporučuji stáhnout speciální aplikaci, která vám ukáže vaši polohu a aktuální čekací doby pro každou atrakci. Digitální lístky FASTPASS vám umožní přeskočit fronty na nejvíce přeplněných atrakcích. Do parku si vezměte jídlo a pití – ušetříte tím nejen čas, ale i peníze! Nákup uší a balónků Mickey Mouse předem vám také ušetří čas a peníze a také zaručí roztomilou skupinovou fotografii! Nezapomeňte si vzít pohodlné boty a obrňte se trpělivostí – obojí je důležité a umožní vám naplno si vychutnat pařížský Disneyland. Ty zážitky stojí za to!

Procida © Plaamkaa
Procida © Plaamkaa

Procida

Dalším tipem pro perfektní dámský výlet nebo jízdu je Procida. Tento italský ostrov zůstal navzdory svému nepopiratelnému kouzlu poměrně neobjevený. Dozvěděla jsem se o něm úplnou náhodou během brouzdání po internetu a úplně jsem si ho zamilovala! Procida je s pouhými čtyřmi kilometry čtverečními nejmenším ostrovem v Neapolském zálivu, takže je dokonalou víkendovou destinací. Pouhých 20 kilometrů od Neapole nasedněte na trajekt a krásy Procidy si budete moci vychutnávat po asi 40 minutách.

Zajímavost: Na ostrově Procida se točily scény z filmu Talentovaný pan Ripley. Uvidíte ho také v italské sérii Netflix Generation 56K, kterou vřele doporučuji.

Procida © Plaamkaa
Procida © Plaamkaa

Abyste se dostaly do Procidy, musíte nejprve najít jeden z četných a levných letů do Neapole. Procidu můžete klidně stihnout objevit za jeden den, vřele však doporučuji zůstat na tomto malém ostrově klidně na jednu nebo dvě noci, protože atmosféra je zkrátka okouzlující. Se svými pastelovými domy, malebným přístavem Marina di Corricella, lahodnými mořskými plody, vínem a neuvěřitelným klidem, když ostrov každý den opouštějí turisti, budete mít na Procidě pocit, jako by se zastavil čas. Je to rozhodně jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy navštívila.

Užitečný tip: Nejlepší panoramatické výhledy na pastelové domy budete mít z vyhlídkové plošiny u kostela Santa Margherita Nuova.

Venice © Plaamkaa
Benátky © Plaamkaa

Benátky

V neposlední řadě je zde klasická destinace – Benátky. I když se proslavily spíše jako romantická destinace, mohu vás ujistit, že kdybych Benátky měla navštívit znovu, udělala bych to s přítelkyněmi. Proč? Benátky jsou tak krásné, že bych tam chtěla pořídit stovky fotek a můj manžel tolik trpělivosti nemá!

Venice © Plaamkaa
Benátky © Plaamkaa

Nejrychleji se do Benátek dostanete letadlem a po krátkém letu se ocitnete v jednom z nejkrásnějších a jedinečných měst světa. Benátky se svými 117 ostrovy, které jsou propojené mosty, jsou úžasné a malebné v každém ročním období. Většina turistů přijíždí jen na pár hodin, ale vyplatí se zůstat přes noc nebo déle, abyste si užily večerní klid. Kromě všech obvyklých benátských turistických míst doporučuji klidné náměstí Piazza San Marco. Poté naskočte na vaporetto (benátský veřejný vodní autobus) a vydejte se na ostrov Burano, známý svými barevnými domy. Mohu vás ujistit, že vy a vaše kamarádky na tento výlet nikdy nezapomenete!


FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?