Není tak známý jako francouzský Disneyland nebo dánský Legoland. Většina turistů o něm ještě neslyšela, což je škoda, protože tento zábavní park zavede své návštěvníky do světa pohádek, legend a kouzel. Setkáte se zde s postavami, které znáte z dětství, budete mít možnost sledovat úžasné vodní a světelné show nebo překonat strach na působivých horských dráhách. Park Efteling je místo, které musíte navštívit.

Během turistické sezóny zde potkáte davy lidí a na některé atrakce si budete muset déle počkat – ale věřte nám, stojí to za to. Park Efteling je zábavou pro celou rodinu. Na své si zde přijdou milovníci adrenalinu a je tu také spousta atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Od první chvíle na vás čeká země fantazie a dobrodružství obklopená bujnou zelení. Setkáte se zde se známými postavami z pohádek a seznámíte se také s nizozemskými legendami a folklorem.

Letecký pohled na Efteling Park © shutterstock

Efteling Park Kaatsheuvel – co musíte vědět?

Efteling Park Kaatsheuvel je jedním z nejstarších zábavních parků v Evropě a rozhodně se jedná i o nejkouzelnější ze všech. Byl otevřen 3 roky před prvním Disneylandem – 31. května 1952. V 70. letech získal cenu za nejlepší park tohoto typu v Evropě. O 20 let později byl uznán za nejlepší zábavní park na světě.

De Efteling se nachází v Kaatsheuvel v nizozemské provincii Severní Brabantsko, nedaleko města Tilburg. Celý park se rozkládá na 72 hektarech a je obklopen lesy, což mu dodává pohádkovou atmosféru.

Najděte si hotel v blízkosti Efteling Park

Splňte si své dětské sny v Pohádkovém lese

V parku Efteling se můžete znovu cítit jako dítě, bez ohledu na to, kolik je vám let. Sprookjesbos neboli Pohádkový les vyvolá ty nejkrásnější vzpomínky. Budete si připadat jako Jeníček a Mařenka, kteří se snaží utéct před ježibabou, navštívíte babičku s Karkulkou (nebo spíše vlka převlečeného za babičku), podíváte se do zámku Šípkové Růženky nebo navštívíte Geppeta v jeho dílně – svět pohádek budete mít jako na dlani.

Sprookjesbos je nejstarší a nejoblíbenější atrakcí Eftelingu. Na několika hektarech malebného lesa čekají postavy a místa z díl bratří Grimmů, Hanse Christiana Andersena, Charlese Perraulta a dalších známých autorů. Nechybí ani Začarovaný strom, který vypráví příběhy, čekají vás také draci, létající koberce a kouzelná zrcadla.

Pohádkový les je místo, kde se může stát cokoliv. Nikdy nevíte, jakou postavu potkáte za dalším stromem… Dětské sny se zde stanou skutečností. Utečte ze světa dospělých do země, kde má vše šťastný konec.

Gondolou kolem světa

Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Eftelingu je Karnevalový festival. Stačí nasednout do gondoly a za 8 minut procestovat celý svět. S příjemnou hudbou v pozadí můžete pozorovat scenérie z různých zemí – od Nizozemska, Belgie, Velké Británie, Švýcarska až po Afriku, Japonsko, Čínu, Mexiko, Havaj a Aljašku.

Adrenalin na vodě

Pokud však potřebujete větší dávku adrenalinu, pak musíte vyrazit na kanoistiku do Pirañi. Pocítíte volání dobrodružství a příval pozitivní energie. Piraña je 350metrový rafting v indiánském stylu s četnými kaskádami a čtyřmi vodopády. Nemusíte zavírat oči – opravdu si budete připadat jako na divoké a nebezpečné výpravě v Jižní Americe…

Malebný výhled z gondoly v Efteling Park © shutterstock

Překonejte svůj strach – horské dráhy a dark ride

Efteling, stejně jako každý zábavní park, je plný závratných horských drah a jízd dark ride. Mezi nejoblíbenější atrakce tohoto typu v holandském parku patří:

 • Droomvlucht (Let snů) – nastoupíte na loď a vydáte se na kouzelnou cestu pohádkovým světem. Čekají na vás elfové, trollové a fauni, kouzelné hrady, dobrodružné lesy a nedobytné pevnosti. Je to jako sen, z něhož se nebudete chtít probudit!
 • Symbolica – je interaktivní jízda na kouzelný hrad, kde během návštěvy poznáte zákoutí nepřístupná pro běžné smrtelníky. Na konci vás čeká audience u samotného krále Pardulfuse.
 • Vogel Rok – během této jízdy objevíte fantastickou krajinu, setkáte se s různými druhy ptáků a zažijete vzrušující speciální efekty.
 • Fata Morgana – je výlet, který vás zavede do orientálního světa plného tajemství a kouzel. V malých člunech budete plavat labyrintem chodeb a nádvoří, kde vás budou čekat výjevy z Blízkého východu.
 • Baron 1898 – budete si připadat jako zlatokopové, kteří sjíždějí z vysoké věže. Nezískáte sice pár zlatých slitků, ale z tohoto dobrodružství si zaručeně odnesete silné zážitky a vzrušující vzpomínky! Velkolepé dekorace a zvukové efekty vám navíc zvednou hladinu adrenalinu.
 • Python – na první pohled vypadá jako klasická ocelová horská dráha, ale nenechte se zmást. Adrenalinu se zde rozhodně nevyhnete. Díky četným zatáčkám, sjezdům a smyčkám na tuto nejstarší horskou dráhu v Eftelingu nikdy nezapomenete.
Horská dráha Flying Dutchman v Efteling Park © shutterstock

Vila Wolta, něco pro milovníky hororů

Pokud máte rádi napínavé příběhy, určitě se podívejte do Woltovy vily. Odehrává se zde příběh o kletbě, která byla uvalena na vůdce lupičského gangu Bokkenrijders. To ale není vše! V obývacím pokoji vily zažijete paranormální jevy. Nábytek, pohovky a veškeré vybavení pokoje s vámi začnou tančit a převracet se. Možná je to iluze, nebo možná ta kletba stále funguje… 😉

Pociťte jinou dimenzi – kino Fabula

V parku se nachází také 4D kino Fabula. Jedná se o jednu z nejnovějších atrakcí v Eftelingu. Interaktivní 4D film je kombinací prvků počítačové animace, speciálních efektů a pohyblivých sedadel. To vše vás zavede do úžasného světa přírody a zvířat, kterým vás provede medvěd a jeho kamarádka veverka.

Aquanura, vodní show

To zkrátka musíte vidět. Největší vodní a světelná show v Evropě kombinuje speciální efekty, hudbu a projekce na vodní clonu. Show Aquanura se pořádá večer na pozadí Vodního hradu. Během show se vám bude zdát, že stovky vodních proudů vodopádů a fontán tančí v rytmu hudby a vytváří velkolepé obrazce a postavy. Voda je osvětlena různými barvami, což celému představení dodává kouzelný a tajemný nádech.

Park plný dobrodružství

V Eftelingu najdete ještě mnohem víc nádherných míst. Kdybychom je vám měli všechna popsat, tento článek by byl velice dlouhý 😉. V parku se nacházejí strašidelné hrady, miniaturní městečka, vesnice jako z Divokého západu, stovky kolotočů a horských drah.

V oblasti Efteling se konají průvody a kouzelná představení se speciálními efekty. K dispozici je také herní hala se střelnicí a klasickými cenami, hřiště pro děti a četné stánky se skvělým jídlem. Na prohlídku tohoto nejstaršího zábavního parku v Evropě máte naštěstí 10 hodin (během sezóny dokonce 12).

Užitečné informace před návštěvou Eftelingu – parku plného dobrodružství

Park se nachází na adrese Europalaan 1, KW Kaatsheuvel. Je otevřený každý den, mimo sezónu od 10:00 do 18:00 a o víkendu do 19:00. Během letní sezóny je otevírací doba prodloužena – do 21:00 nebo 22:00. Cena vstupenky záleží na datu návštěvy parku. Na výběr máte jednu z následujících variant:

 • Vstupenka Giganta – 48 eur, platí půl roku
 • Vstupenka Víly – 42 eur, platí v určité dny
 • Vstupenka Draka – 45 eur, platí v určité dny
 • Vstupenka Fakíra – 38 eur, platí v určité dny
 • Vstupenka Měsíce – 27 eur, umožňuje večerní prohlídku od 18:00, (zavřeno od 30. června do 3. září 2023)
Získejte vstupenky do Efteling Park a další!

V parku je k dispozici i systém Boarding Pass – před každou atrakcí je nutné naskenovat kartu v digitální nebo papírové verzi, díky čemuž nebude čekací doba delší než čtvrt hodiny.

V Eftelingu, stejně jako v mnoha jiných zábavních parcích na světě, můžete využít „baby switch“ – pokud je vaše dítě příliš malé na to, aby využilo některých atrakcí, ostatní rodiče ve frontě ho budou hlídat během vaší návštěvy atrakce.

Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat na placeném parkovišti. Denní poplatek bude 12,50 eur. V parku najdete také:

 • čtyřhvězdičkový hotel Efteling
 • ubytování ve vesnici Bosrijk – domy a apartmány jsou k dispozici k pronájmu
 • ubytování ve vesnici Loonsche Land – více domů a apartmánů k pronájmu, včetně domu na stromě
 • golfové hřiště
 • četné restaurace a kavárny

Nečekejte, až se vaše dětské sny splní. V Parku Efteling si je můžete splnit! Je tu jedna podmínka – před vstupem do parku zapomeňte, kolik vám je let a hrajte si, jako byste se vrátili v čase.

Leťte s námi do Efteling Parku!

FAQ

Instagram

Hledáte konkrétní místo?